Վարչապետի մամուլի խոսնակը հերքում է տելեգրամյան կեղծ ալիքով իրեն վերագրվող հայտարարությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանի անունից «Տելեգրամ»֊ի կեղծ ալիք է բացվել, որով տարածվում են կեղծ նյութեր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»֊ի իր էջում գրել է Նազելի Բաղդասարյանը։
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսից հետո քաղաքական որոշ շրջանակներ ակնհայտորեն անցել են իրենց ավանդական ձեռագրին՝ մտացածին լուրեր տարածելով կեղծ էջերից։
Վարչապետի խոսնակի անունով տելեգրամյան ալիքը որեւէ կապ չունի ինձ հետ։ Ավելին, արտացոլված նյութերը հեռու են իրականությունից, եւ ինչ-որ մեկի «վառ» երեւակայության արդյունքն են։
ԶԼՄ-ների հարգելի գործընկերներ, խնդրում եմ իրականության հետ աղերս չունեցող տեղեկությունները հրապարակելուց առաջ նկատի ունենալ՝ որպես խոսնակ իմ գրառումները բացառապես այս սոցիալական հարթակում են»,-գրել է նա։

Пресс-секретарь премьер-министра опровергла приписываемые ейзаявления в фейковом Telegram-канале
От имени пресс-секретаря премьер-министра Армении Назели Багдасарян открыт фейковый "Telegram-канал ", который распространяет фейковые материалы.
Как передает Арменпресс, об этом Назели Багдасарян написала на своей странице в Facebook.
"После пресс-конференции премьер-министра Никола Пашиняна некоторые политические круги откровенно перешли к своему традиционному стилю, распространяя фейковые новости с фейковых страниц.
Телеграм-канал от имени пресс-секретаря премьер-министра не имеет ко мне никакого отношения. Причём отраженные материалы далеки от реальности и являются плодом чьего-то «яркого» воображения.
Уважаемые медиапартнеры, прежде чем публиковать информацию, не соответствующую действительности, обратите внимание, мои посты как спикера находятся исключительно на этой социальной платформе", - написала она.