ՀՀ ԱԳՆ-ն շնորհավորել է ԶԼՄ ներկայացուցիչներին Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը շնորհավորել է ԶԼՄ ներկայացուցիչներին՝ Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԳՆ-ի տարածած շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Մամուլի ազատության օրվա կապակցությամբ, ցանկանում ենք ընդգծել ժողովրդավարության ու թափանցիկության ապահովման հարցերում մամուլի առանցքային դերը և շնորհավորում ենք լրագրող գործընկերներին:
Մենք գնահատում ենք լրատվամիջոցների հետ համագործակցությունը՝ միտված փաստերի և այն մարտահրավերների օբյեկտիվ ու ճշգրիտ լուսաբանմանը, որոնց բախվում է Հայաստանի Հանրապետությունն ու մեր տարածաշրջանը:
Չնայած բարդություններին՝ Հայաստանը շարունակում է ջանքերն՝ ուղղված մամուլի ազատության միջազգային ցուցանիշներում իր դիրքերի բարելավմանը:

МИД Армении поздравил представителей СМИ по случаю Всемирного дня свободы прессы
Министерство иностранных дел Республики Армения поздравило представителей СМИ по случаю Всемирного дня свободы прессы.
Как сообщает Арменпресс, в поздравительном послании МИД Армении говорится:
“По случаю Дня свободы прессы мы хотим подчеркнуть ключевую роль СМИ в обеспечении демократии и прозрачности и поздравить наших коллег-журналистов.
Мы высоко ценим сотрудничество со СМИ, направленное на объективное и точное освещение фактов и вызовов, стоящих перед Республикой Армения и нашим регионом.
Несмотря на сложности, Армения продолжает усилия по улучшению своей позиции в международных показателях свободы прессы”.