«Ուրալ»-ի վթարի հետևանքով տուժած զինծառայողներից 8-ը դուրս է գրվել հոսպիտալից
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ուրալ» մակնիշի ավտոմեքենայի՝ ապրիլի 12-ին տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժած զինծառայողներից 8-ն ավարտել են բուժումը և դուրս գրվել հոսպիտալից։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնեցի ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից՝ ի պատասխան լրագրողների հարցումների:
«12 զինծառայողները, այդ թվում՝ նախկինում ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողը, շարունակում են բուժում ստանալ մասնագիտացված բաժանմունքներում։ Զինծառայողների առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, նրանք նույնպես առաջիկայում կավարտեն բուժումը և դուրս կգրվեն հոսպիտալից»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի պատասխանի մեջ:
2024թ․ ապրիլի 12-ին ժամը 15:25-ին մարտական հերթափոխ կատարելու ժամանակ, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքի անձնակազմը «Ուրալ» մակնիշի ավտոմեքենայով գահավիժել էր ձորը, ինչի հետևանքով 4 զինծառայող մահացել էր, ևս 19 զինծառայող, տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել էր հիվանդանոց:

Восемь военнослужащих, пострадавших в ДТП на "Урале", выписаны из больниц
В результате ДТП с участием автомобиля “Урал” МО Армении 12 апреля 8 военнослужащих, получивших ранения, закончили лечение и выписаны из больницы. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства обороны Армении.
“12 военнослужащих, включая военнослужащего, который ранее находился в критическом состоянии, продолжают получать лечение в специализированных отделениях. Состояние здоровья военнослужащих оценивается как удовлетворительное, в ближайшее время они также завершат лечение и будут выписаны из больницы”, - говорится в сообщении МО.
12 апреля 2024 г. в 15:25 во время боевой смены личного состава боевой позиции поста N-й воинской части минобороны Армении автомобиль "Урал" упал в ущелье, в результате чего 4 военнослужащих погибли, а еще 19 военнослужащих получили телесные повреждения различной степени тяжести и были доставлены в больницу.