Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցը նոր հասցե կունենա
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոցը մոտ ապագայում կունենա նոր հասցե։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են երևանի քաղաքապետարանից, նշելով, որ մարզադպրոցը տեղակայված է լինելու «Հրազդան» մարզադաշտի հարակից տարածքում։ Այն զբաղեցնելու է ընդհանուր առմամբ 1,5 հեկտար տարածք։
Կենտրոնը կունենա ժամանակակից չափորոշիչներին համապատասխան շենքային պայմաններ, նոր ենթակառուցվածքներ, մարզումների համար նախատեսված բարձրորակ գույք և միջոցներ, 532 անձի համար նախատեսված դահլիճ։ Նոր և հարմարավետ պայմանները հնարավորություն կտան Հայաստանում ընդունել միջազգային մրցաշարերը։
Քաղաքային իշխանությունները վստահ են՝ նոր պայմանները կնպաստեն սպորտային մարմնամարզության զարգացմանը և նոր հաջողությունների գրանցմանը։

Спортивная школа имени Альберта Азаряна получит новый адрес
ЕРЕВАН, 4 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Детско-юношеская спортивная школа олимпийской смены по гимнастике имени Альберта Азаряна в ближайшем будущем получит новый адрес.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщают в мэрии Еревана, отмечая, что спортивная школа будет расположена на территории, прилегающей к стадиону «Раздан». Она займет площадь 1,5 га.
Центр будет оснащен зданиями, соответствующими современным стандартам, новой инфраструктурой, высококачественным оборудованием и средствами для тренировок, залом на 532 человека. Новые и комфортные условия позволят принимать международные турниры в Армении.
Городские власти уверены, что новые условия будут способствовать развитию спортивной гимнастики и достижению новых успехов.