Հանրապետության տարածքում առաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 7-9 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մարտի 30-ի ցերեկը, 31-ին, ապրիլի 1-3-ին, սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ապրիլի 4-ին սպասվում է կարճատև անձրև։ Մարտի 30-ի ցերեկը, ապրիլի 4-ին սպասվում է քամու ուժգնացում` 12-15 մ/վ արագությամբ:
Screenshot_5(32).png (34 KB)
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը մարտի 30-31-ին, ապրիլի 1-3-ին աստիճանաբար կբարձրանա 7-9 աստիճանով։
Մարտի 30-ի ցերեկը, 31-ին, ապրիլի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ապրիլի 4-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև։ Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5 մ/վ, մարտի 30-ի և ապրիլի 4-ի ցերեկն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ:

В ближайшие дни в Армении потеплеет на 7-9 градусов
Погода без осадков ожидается во второй половине дня 30, 31 марта, 1-3 апреля. 4 апреля ожидается кратковременный дождь. Днем 30 марта, 4 апреля, ожидается усиление ветра до скорости 12-15 м/с.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отметив, что температура воздуха 30-31 марта и 1-3 апреля постепенно повысится на 7-9 градусов.
Погода без осадков ожидается во второй половине дня 30 марта, 31 марта и 1-3 апреля. 4 апреля в некоторых регионах ожидается кратковременный дождь.
Ветер юго-западный, 2-5 м/с, днем 30 марта и 4 апреля местами ожидается усиление ветра со скоростью 16-20 м/с.