ԿԸՀ ներկայացուցիչները մասնակցել են ընտրական բարեփոխումների վերաբերյալ աշխատաժողովի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի ներկայացուցիչները մարտի 26-ին մասնակցել են ընտրական բարեփոխումների շուրջ աշխատաժողովին, որին ներկա են եղել նաև Վենետիկի հանձնաժողովի և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ներկայացուցիչները։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը։
Քննարկումն իրականացվել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ) կողմից ֆինանսավորվող և «ԱՅ ԷՖ Ի ԷՍ»-ի կողմից իրականացվող «Ընտրական գործընթացների քաղաքական հաշվետվողականության ամրապնդումը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում։
Հանդիպմանը մասնակցել են ինչպես ընտրական գործընթացներով շահագրգիռ պետական գերատեսչությունների, այպես էլ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ։

Члены ЦИК участвовали в семинаре по избирательным реформам
26 марта члены Центральной избирательной комиссии Армении приняли участие в семинаре по избирательным реформам. В работе семинара участвовали представители Венецианской комиссии и БДИПЧ/ОБСЕ. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила Центральная избирательная комиссия РА.
Обсуждение состоялось в рамках программы «Усиление политической подотчетности избирательных процессов в Армении», финансируемой USAID и реализуемой «AY EFIS».
На встрече присутствовали представители госорганов, заинтересованных в избирательном процессе, и представители гражданского общества.