Հայաստանում մարտի 26-ին կեսօրից հետո կրկին սպասվում են տեղումներ, մի շարք մարզերում՝ ձյան տեսքով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արևմուտքից ցուրտ ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ մարտի 26-ին կեսօրից հետո և երեկոյան ժամերին Հայաստանի ամբողջ տարածքում կրկին սպասվում են տեղումներ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը:
«Մարտի 25-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո տեղումները հանրապետության ամբողջ տարածքում կդադարեն։
Մարտի 26-ին արևմուտքից ցուրտ ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ կեսօրից հետո և երեկոյան ժամերին հանրապետության ամբողջ տարածքում կրկին սպասվում են տեղումներ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում այդ տեղումները կլինեն ձյան տեսքով։
Առանձին հատվածներում տեղումները կլինեն ինտենսիվ։
Առանձին շրջաններում սպասվում է ամպրոպ, քամու ուժգնացում 20-25մ/վ արագությամբ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:

В Армении с полудня 26 марта вновь ожидаются осадки, в ряде областей в виде снега
В связи с проникновением холодного фронта с запада, с полудня 26 марта на всей территории Армении вновь ожидаются осадки. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
«Со второй половины дня 25 марта осадки прекратятся на всей территории республики.
Но с 26 марта, в связи с проникновением холодного фронта с запада на всей территории республики осадки вновь начнутся и в дневные и вечерние часы», - говорится в сообщении.
В горных зонах Ширака, Лори, Тавуша, Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, Сюника, Гегаркуника выпадет снег.
В некоторых районах осадки будут интенсивными. Ожидаются грозы, усиление ветра до скорости 20-25 м/с, метели, плохая горизонтальная видимость.