Հանրապետությունում առաջիկայում սպասվում են տեղումներ. ջերմաստիճանը մարտի 7-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում մարտի 6-ին կեսօրից հետո, 7-ին, 8-ի, 9-ի և 11-ի գիշերը, 10-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, մարտի 7-ին հնարավոր է նաև ամպրոպ։ Մարտի 8-ի և 9-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև։ Մարտի 11-ի ցերեկը կդիտվի առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 6-ի ցերեկը, 7-ին կլինի քամու ուժգնացում 13-16մ/վ արագությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը հանրապետությունում մարտի 7-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով, այնուհետև՝ էապես չի փոխվի։
Մարզերում մարտի 6-ի ցերեկը, 8-9-ին, 11-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, մարտի 7-ին և 10-ին, 11-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում կդիտվեն տեղումներ, գիշերային ժամերին լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։ Մարտի 7-ին առանձին վայրերում հնարավոր է նաև ամպրոպ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-4մ/վ, մարտի 6-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ, մարտի 7-9-ին՝ 15-20մ/վ արագությամբ:

В ближайшие дни в Армении ожидаются осадки: температура воздуха днем 7 марта понизится на 3-5 градусов
В Ереване днем 6 марта, 7, 8, 9 и 11 марта ночью, 10 марта время от времени ожидаются дожди, 7 марта возможна и гроза. Днем 8 и 9 марта в некоторых частях города возможны кратковременные дожди. Днем 11 марта осадков не будет. Днем 6 и 7 марта ожидается усиление ветра до скорости 13-16 м/с.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что температура воздуха в республике днем 7 марта понизится на 3-5 градусов, после существенных изменений не будет.
В областях днем 6 марта, 8-9 марта, днем 11 марта в некоторых районах, 7 и 10 марта, ночью 11 марта в большинстве районов будут наблюдаться осадки, ночью в горных районах в виде снега. 7 марта в некоторых местах возможны и грозы.
Ветер юго-западный с порывами 2-4 м/с, днем 6 марта в некоторых районах ожидается усиление ветра до 18-23 м/с, 7-9 марта - до 15-20 м/с.