Վարդենյաց լեռնանցքը, Գորիս-Տաթև և Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհներին բուք է, Լարսը բաց է
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, մինչև փետրվարի 15-ը ճանապարհի վերանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված՝ Մ-6 մայրուղու Վանաձոր-Ալավերդի ճանապարհահատվածի մոտ 38-40-րդ կմ-ն փակ է լինելու ավտոբուսների և կցորդով կամ կիսակցորդով բեռնատար ավտոմեքենաների համար։ Շրջանցիկ ավտոճանապարհը կգործի Նոյեմբերյան քաղաքով։
Ըստ աղբյուրի՝ փակ են Բերդ-Ճամբարակ և Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները:
«Վարդենյաց լեռնանցքը, Գորիս-Տաթև և Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհները փակ են (բուք է) բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մյուս տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Ստեփանավանի ոլորանները դժվարանցանելի են բեռնատարների համար։
Սարավան-«Զանգեր», «Մեղրու սար» կոչվող հատվածներում և Հրազդան, Ջերմուկ քաղաքներում տեղում է ձյուն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության ստացած տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

На перевале Варденяц, дорогах Горис-Татев и Горис-Сисиан метель, Ларс открыт
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, в связи с дорожно-ремонтными работами, 38-40-й километр вблизи участка Ванадзор-Алаверди трассы М-6, до 15 февраля будет закрыт для движения автобусов и грузовых автомобилей с прицепами или полуприцепами. Объездная дорога будет действовать через город Ноемберян.
Согласно источнику, закрыты автодороги, ведущие из Берд-Чамбарака и Арагацотнской области к высокогорной метеостанции "Амберд", к замку Амберд и озеру Кари.
"Горный перевал Варденяц, автодороги Горис-Татев и Горис-Сисиан закрыты для грузовых автомобилей, труднопроходимы для других видов транспорта.
Повороты Степанавана труднопроходимы для грузовиков.
В районах Сараван-Зангер, Мегру Сар, а также в городах Раздан, Джермук снегопад", - говорится в сообщении.