Համայնքներին տրվող դոտացիաներն էականորեն աճում են 2024թ. հունվարի 1-ից․ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կառավարության կողմից համայնքներին տրվող դոտացիաներն էականորեն աճում են 2024թ. հունվարի 1-ից։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ներկայացնելով նաև համապատասխան տեսանյութ։
«Նվազումը միայն Երեւանի եւ Ծաղկաձորի դեպքում է, որտեղ սեփական եկամուտների պոտենցիալն էականորեն մեծ է:
Անկախ սրանից, մենք կոնկրետ ծրագրերով համաչափ աջակցում ենք նաեւ Երեւանին ու Ծաղկաձորին, այդ թվում՝ սեփական եկամուտների աճն ապահովելու հարցում»,- գրել է Փաշինյանը:

Субсидии, выделяемые правительством общинам, значительно увеличатся с 1 января 2024 года: Никол Пашинян
Субсидии, выделяемые правительством общинам, значительно увеличатся с 1 января 2024 года. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян, опубликовав и соответствующий видеоматериал.
«Уменьшение будет лишь по Еревану и Цахкадзору, где потенциал собственных доходов значительно выше.
Вне зависимости от этого, мы конкретными программами также поддерживаем и Ереван, и Цахкадзор, в том числе и в обеспечении роста собственных доходов», - написал Пашинян.