17 մլրդ դրամի ներդրում և 668 աշխատատեղի ստեղծում․ Էկոնոմիկայի նախարարությունը պայմանագրեր է կնքել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Էկոնոմիկայի նախարարությունը 4 ընկերության հետ կնքել է պայմանագրեր, որոնցով նախատեսվում է իրականացնել մոտ 17 միլիարդ դրամի ներդրում և ստեղծել 668 աշխատատեղ Արագածոտնի և Կոտայքի մարզերում, ինչպես նաև Երևանում («Յու Էմ Ագրո» ՍՊԸ, «Ագրոպրո» ՓԲԸ, «Եվրոպլաստ 999» ՍՊԸ, «Ջի Էն Սի ալֆա» ՓԲԸ)։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Ենթակառուցվածքներ ներդրումների դիմաց» ծրագրի շրջանակում էկոնոմիկայի նախարարությունը կփոխհատուցի ճանապարհների, ջրամատակարարման, գազամատակարարման, էլեկտրամատակարարման և հեռահաղորդակցության համակարգերի ծախսերը։
Մեր նպատակն է քաջալերել ներդրողին և միաժամանակ նպաստել ենթակառուցվածքների բարելավմանը երկրի տարբեր շրջաններում»,- գրել է Քերոբյանը։

Инвестиции в размере 17 млрд драмов и создание 668 рабочих мест: министерство экономики подписало соглашения
Министерство экономики подписало соглашения с 4 компаниями, согласно которым планируется инвестировать около 17 млрд драмов и создать 668 рабочих мест в Арагацотне и Котайке, а также в Ереване (ООО “Ю Эм Агро”, ЗАО “Агропро”, ООО “Европласт 999”, ЗАО “Джи Эн Си альфа”). Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал министр экономики Армении Ваан Керобян.
“В рамках программы «Инфраструктуры в обмен на инвестиции» министерство экономики компенсирует затраты на дороги, водоснабжение, газоснабжение, электроснабжение и телекоммуникационные системы.
Наша цель - поощрить инвестора и одновременно способствовать улучшению инфраструктуры в разных регионах страны”, - написал Керобян.