ԱՄԷ-ի WAM գործակալությունը շնորհավորել է «Արմենպրես»-ի հիմնադրման 105-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պետական WAM գործակալությունը շնորհավորել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությանը՝ հիմնադրման 105-ամյակի առթիվ։
«Արաբական Միացյալ Էմիրությունների WAM լրատվական գործակալությունն իր ամենաանկեղծ շնորհավորանքներն է փոխանցում «Արմենպրես» գործակալության 105-ամյակի առթիվ։ Ցանկանում ենք մեր շնորհավորանքներն ուղղել ձեր լրատվական կազմակերպության ղեկավարությանը և աշխատակիցներին, ինչպես նաև բոլոր պատասխանատուներին՝ ակնկալիքով, որ այս կարևոր իրադարձությունը կծառայի որպես ոգեշնչման և մոտիվացիայի աղբյուր, որի արդյունքը կլինի մեդիա դաշտում նորարարության և նվաճումների ավելացումը: Բացի այդ, ցանկանում ենք ընդգծել մեր ոգևորությունը՝ շարունակելու համագործակցել ձեր հարգարժան մեդիա կազմակերպության հետ՝ այս յուրօրինակ հարաբերությունները հասցնելու ամենաբարձր մակարդակի և իրականացնելու մեր ընդհանուր մեդիա նպատակները», - ասված է գործակալության տնօրեն Մոհամեդ Ջալալ ալ Ռաիսիի ուղերձում:
«Արմենպրես»-ը դեկտեմբերի 18-ին տոնում էր իր հիմնադրման 105-ամյակը, որի առթիվ գործակալությունը ներկայացրել էր «Դարի վավերագրություն» ցուցահանդեսը՝ մեկ հարկի տակ համախմբելով և՛ պաշտոնյաների, և՛ հասարակական, քաղաքական գործիչների, և՛ մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիչների:

“On the occasion of the ARMENPRESS Agency 105th anniversary of its foundation, the Emirates News Agency-WAM would like to offer its most sincere congratulations. In addition, we would like to extend my congratulations to the leadership and employees of your media organization, as well as to all of those who are in charge, in the expectation that this momentous occasion will serve as a source of inspiration and motivation, resulting in increased innovativeness and achievement in the field of media. In addition, we would like to underline our enthusiasm to continue working together with your esteemed media organization to bring these distinguished relationships to the greatest overall levels and to fulfil our common media objectives,” Mohamed Jalal Al Rayssi said in a letter to Armenpress.
The 105th anniversary of founding of Armenpress was celebrated on December 18 at a reception and photo exhibition titled Documenting the Century.