ԱՄԷ-ի WAM գործակալությունը շնորհավորել է «Արմենպրես»-ի հիմնադրման 105-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պետական WAM գործակալությունը շնորհավորել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությանը՝ հիմնադրման 105-ամյակի առթիվ։
«Արաբական Միացյալ Էմիրությունների WAM լրատվական գործակալությունն իր ամենաանկեղծ շնորհավորանքներն է փոխանցում «Արմենպրես» գործակալության 105-ամյակի առթիվ։ Ցանկանում ենք մեր շնորհավորանքներն ուղղել ձեր լրատվական կազմակերպության ղեկավարությանը և աշխատակիցներին, ինչպես նաև բոլոր պատասխանատուներին՝ ակնկալիքով, որ այս կարևոր իրադարձությունը կծառայի որպես ոգեշնչման և մոտիվացիայի աղբյուր, որի արդյունքը կլինի մեդիա դաշտում նորարարության և նվաճումների ավելացումը: Բացի այդ, ցանկանում ենք ընդգծել մեր ոգևորությունը՝ շարունակելու համագործակցել ձեր հարգարժան մեդիա կազմակերպության հետ՝ այս յուրօրինակ հարաբերությունները հասցնելու ամենաբարձր մակարդակի և իրականացնելու մեր ընդհանուր մեդիա նպատակները», - ասված է գործակալության տնօրեն Մոհամեդ Ջալալ ալ Ռաիսիի ուղերձում:
«Արմենպրես»-ը դեկտեմբերի 18-ին տոնում էր իր հիմնադրման 105-ամյակը, որի առթիվ գործակալությունը ներկայացրել էր «Դարի վավերագրություն» ցուցահանդեսը՝ մեկ հարկի տակ համախմբելով և՛ պաշտոնյաների, և՛ հասարակական, քաղաքական գործիչների, և՛ մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիչների:

Агентство WAM ОАЭ поздравило «Арменпресс» со 105-летием со дня основания
Государственное агентство WAM Объединенных Арабских Эмиратов поздравило информационное агентство «Арменпресс» со 105-летием со дня основания.
«Информационное агентство Объединенных Арабских Эмиратов WAM передает самые искренние поздравления по случаю 105-летия агентства «Арменпресс». Хотим поздравить руководство и сотрудников Вашей новостной организации, а также всех ответственных лиц, с надеждой, что это важное событие послужит источником вдохновения и мотивации, результатом чего станет увеличение инноваций и достижений в области СМИ. Кроме того, мы хотели бы подчеркнуть наш энтузиазм в продолжении работы с вашей уважаемой медиа-организацией, чтобы вывести эти уникальные отношения на самый высокий уровень и реализовать наши общие медиа-цели», - заявил в своем сообщении директор агентства Мохамед Джалал Аль-Раиси.
18 декабря агентство «Арменпресс» отметило 105-летие со дня своего основания, в связи с чем, агентство организовало выставку фотографий «Документирование века», на которую были приглашены должностные лица, общественные деятели, политики и представители сферы культуры.