Ադրբեջանից վերադարձած զինծառայողները բուժզննում են անցնում. բուժման կարիք չունեցողները կվերադառնան ընտանիքների մոտ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած 32 զինծառայողներն այս պահին բուժզննում են անցնում Կենտրոնական կլինիկական զինվորական (Մուրացանի) հոսպիտալում, որի ավարտից հետո իրենց տուն և ընտանիքների մոտ կվերադառնան այն զինծառայողները, որոնք ստացիոնար բուժման կարիք չեն ունենա։
Այս մասին«Արմենպրես»-ին ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը` պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ է սպասվում բուժզննումից հետո ու արդյո՞ք զինծառայողները հարցաքննվելու են։
«Հայաստան վերադարձած 32 զինծառայողներն այս պահին անցնում են բուժզննում, որի ավարտից հետո իրենց տուն և ընտանիքների մոտ կվերադառնան այն զինծառայողները, որոնք ստացիոնար բուժման կարիք չեն ունենա», - ասաց նա։

32 Armenian servicemen returned from Azeri captivity undergo medical examination before reuniting with families
YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS.The 32 servicemen who returned to Armenia from Azerbaijan captivity are currently undergoing a medical examination at the Central Clinical Military (Muratsan) hospital and those who do not require inpatient treatment will return to their families.
Prime MinisterNikol Pashinyan'sspokesperson Nazeli Baghdasaryan said in response to "Armenpress" question about what is expected after the medical examination and whether the service members will be questioned.
"The 32 servicemen who returned to Armenia are undergoing a medical examination and the servicemen who do not require inpatient treatment will return to their families.," she noted.