Ucom և Smartcom ընկերությունները ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնի երեխաներին նվիրել են խելացի ժամացույցներ և uKid հավելվածից անվճար օգտվելու հնարավորություն
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Փայլում են երեխաների աչքերը. ուրախ է և Ucom-ի թիմը. այսօր նրանք գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի ուղեկցությամբ այցելել էին «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի (ՔՈԱՖ-COAF) Լոռու ՍՄԱՐԹ կենտրոն և հանձնել երեխաների ցանկալի նվերը: ՔՈԱՖ-ի շահառու 55 երեխաներ այսօր ստացան uKid խելացի ժամացույցներ, որը նրանց համար պատրաստել էին Ucom-ի աշխատակազմն ու Smartcom ընկերությունը: Նպատակը՝ երեխաների ապահով ու անվտանգ տեխնոլոգիական ինտեգրումն էր:
«Մենք խրախուսում և օժանդակում ենք մանուկների հասանելիությունը տեխնոլոգիական նորարարություններին: Խելացի ժամացույցները լուծում են ոչ միայն երեխաների զարգացման ու հասանելիության հարցը, այլ նաև ապահովում են ծնողի ու երեխայի միջև կապը, որով լուծվում է նաև երեխայի անվտանգության հարցը»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Կապի ազգային օպերատորը տրամադրել է խելացի ժամացույց, որը uKid հավելվածի միջոցով հնարավորություն է տալիս ծնողին սմարթֆոնով հետևել երեխայի տեղաշարժին: Ucom ընկերությունը տրամադրել է SIM քարտեր` uKid սակագնային պլանով, որից երեխաները կարողանալու են անվճար օգտվել մեկ տարի շարունակ:
«Այսօր ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ-ի փոքրիկ շրջանավարտները, որոնք 3-5 տարեկան հասակում օգտվել են մանկան զարգացման մեր ծառայություններից, Ucom և Smartcom ընկերությունների կողմից որպես նվեր ստացան խելացի ժամացույցներ։ Այս յուրահատուկ սարքերը երեխաներին հնարավորություն կտան մեկ քայլ ավելի մոտ լինել բարձր տեխնոլոգիաներին և միաժամանակ ապահովել ծնողների կողմից վերահսկման մեխանիզմը»,- նշել է ՔՈԱՖ-ի գործադիր տնօրեն Լիանա Ղալթաղչյանը:
Այցի շրջանակում Ռալֆ Յիրիկյանը շրջայց է կատարել ՍՄԱՐԹ կենտրոնում, ծանոթացել երեխաների հետ, զրուցել կենտրոնի հնարավորությունների և մատուցվող ծառայությունների մասին:
«Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի նպատակն է բարձրացնել Հայաստանի գյուղական բնակչության կյանքի որակը՝ կենտրոնանալով մասնավորապես երեխաներին և երիտասարդներին վերաբերող ծրագրերի ու կարիքների վրա: ՔՈԱՖ-ի զարգացման թիրախային ոլորտներն են կրթությունը, առողջապահությունը, ինչպես նաև սոցիալական և տնտեսական զարգացումը: ՔՈԱՖ-ը մեկնարկել է իր ծրագրերը 2004թ.-ին՝ սկսելով մեկ գյուղից և ընդլայնվելով Հայաստանում ու Արցախում՝ 82+ համայնքներում՝ ներդնելով ավելի քան 70 մլն ԱՄՆ դոլար՝ 100,000-ից ավել գյուղաբնակ շահառուների համար:

Ucom и Smartcom подарили детям SMART центра COAF умные часы и возможность бесплатно пользоваться приложением uKid
Блестят глаза детей, счастлива и команда Ucom. Сегодня они в сопровождении генерального директора Ральфа Йирикяна посетили SMART Центр благотворительного фонда «Дети Армении» в Лори (COAF) и вручили детям желанные подарки. В частности, сегодня 55 детей-бенефициаров COAF получили uKid смарт часы, которые подготовили для них сотрудники компаний Ucom и компания Smartcom. Цель инициативы - безопасное и надежное технологическое интегрирование детей.
«Мы всячески поощряем и поддерживаем доступ детей к технологическим инновациям. Умные часы не только способствуют развитию детей и доступу к технологиям, но и устанавливают безопасную связь между родителем и ребенком, тем самым обеспечивая безопасность ребенка», - отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Национальный оператор связи предоставил смарт часы, которое позволяет родителям следить за перемещением ребенка через приложение uKid на смартфоне. Компания Ucom предоставила SIM-карты с тарифным планом uKid, которым дети смогут пользоваться бесплатно в течение одного года.
«Сегодня маленькие выпускники COAF SMART, которые в возрасте 3-5 лет пользовались нашими услугами по развитию детей, получили в подарок умные часы от компаний Ucom и Smartcom. Эти уникальные устройства позволят детям стать на шаг ближе к высоким технологиям и в то же время обеспечить механизм родительского контроля», - отметила исполнительный директор COAF Лиана Галтагчян.
Отметим, что в рамках визита Ральф Йирикян осмотрел SMART центр, познакомился с детьми, а также ознакомился с возможностями центра и предоставляемыми в центре услугами.
Ucom предлагает услуги самой быстрой фиксированной и мобильной связи в Армении. Компания
является абсолютным лидером в предоставлении услуг IPTV и фиксированного интернета и
занимает лидирующие позиции на рынке мобильного интернета Армении. Благодаря
модернизированным сетям 4G+ и собственным оптоволоконным сетям, соответствующим
высочайшим международным стандартам, Ucom предоставляет комплексный пакет услуг
фиксированной и мобильной связи более, чем 700 000 абонентов.
Целью благотворительного фонда «Дети Армении» (COAF) является повышение качества жизни сельского населения Армении, придавая особое значение программам и потребностям, связанным, в частности, с детьми и молодежью. С 2019 года, начав с одной деревни, фонд расширил свою деятельность на более чем 82 общины в Армении, инвестируя более 70 миллионов долларов в поддержку более чем 100,000 сельских бенефициаров.