Ջերմուկում իրավիճակի փոփոխություն չկա, ադրբեջանական զորքերը որտեղ ներխուժել էին, այնտեղ էլ մնացել են. մարզպետ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ջերմուկի հատվածում 2022 թվականի սեպտեմբերին Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժած ադրբեջանական ուժերը ոչ հետ են գնացել, ոչ առաջ եկել, իրավիճակի փոփոխություն չկա:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վայոց ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանը:
«Իրավիճակի որևէ փոփոխություն չկա, հանգիստ է: Ադրբեջանական զորքերը որտեղ ներխուժել էին, այնտեղ էլ մնացել են, փոփոխություն չկա: Ոչ առաջ են եկել, ոչ հետ են գնացել»,-ասաց մարզպետը:
Ըստ նրա՝ այս ընթացքում կրակոցներ չեն եղել:
«Այս մեկ տարվա ընթացքում որևէ միջադեպ չեմ հիշում»,-նշեց Գրիգորյանը:
Ադրբեջանական ուժերը 2022 թվականի սեպտեմբերին այդ հատվածում մխրճվել և զավթել են Հայաստանի ինքնիշխան տարածքից 7600 հեկտար:

Ситуация в Джермуке не изменилась, азербайджанские войска все еще оккупируют территорию Армении: губернатор
Азербайджанские ВС, вторгшиеся на суверенную территорию Армении на Джермукском направлении в сентябре 2022 года, не ушли с этой территории, ситуация не изменилась.
Как передает «Арменпресс», об этом в разговоре с журналистами в Национальном собрании заявил губернатор Вайоцдзорской области Арарат Григорян.
«Ситуация не изменилась, она стабильная. Азербайджанские войска остались там, куда вторглись, изменений нет. Они не ушли и не продвинулись», - сказал губернатор.
По его словам, за это время стрельбы не было.
«В этом году инцидентов не было», - сказал Григорян.
В сентябре 2022 года азербайджанские ВС вторглись в направлении Джермука и захватили 7600 гектаров суверенной территории Армении.