Փախուստի փորձ իրականացրած կալանավորված անձը կարճ ժամանակում հայտնաբերվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում ստացիոնար բուժում ստացող, Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձ Մ․Խ․-ն հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 03։40-ի սահմաններում, հիշյալ կենտրոնից դիմել է փախուստի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայությունից, ծառայության, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից Մ․Խ․-ի գտնվելու վայրը պարզելու ուղղությամբ ձեռնարկվել են մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական և փնտրողական միջոցառումներ։ Արդյունքում՝ նույն օրը՝ ժամը 14։00-ի սահմաններում, Քրեակատարողական ծառայության օպերատիվ խմբերի և Ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի ծառայողների կողմից Մ․Խ․-ն հայտնաբերվել է Արմավիրի մարզի դաշտամիջյան տարածքում գտնվող թաքստոցից։
Ըստ աղբյուրի՝ կատարվածի մասին հաղորդում է ներկայացվել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Մաշտոցի բաժին։

Задержанный, пытавшийся бежать, был пойман в кратчайший срок
М.Х., находившийся на стационарном лечении в Медицинском центре «Армения», заключенный уголовно-исполнительного учреждения «Абовян» Министерства юстиции РА, 22 октября около 03:40 часов совершил попытку бегства из указанного места.
Как сообщили Арменпресс из уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции РА, силами соответствующих служб — уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции РА, подразделениями СНБ РА и Полицией МВД РА проведены широкомасштабные оперативно-розыскные мероприятия с целью выяснения местонахождения М.Х. В результате в тот же день, около 14:00 часов, оперативные группы Пенитенциарной службы и сотрудники ОВД Вагаршапата обнаружили М.Х. из тайного укрытия в полевом районе Армавирского района.
Согласно источнику, Сообщение о происшествии было передано в Маштоцкое отделение Ереванского горотдела МВД РА.