ԵԱՏՄ-ի և Իրանի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի ստորագրումը նախատեսվում է այս տարի
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական միության և Իրանի միջև ազատ առևտրի մասին համաձայնագիրը նախատեսվում է ստորագրել մինչև 2023 թվականի վերջը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը՝ վկայակոչելով Բելառուսի կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«ԵԱՏՄ-ի և Իրանի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի նախագծի շուրջ աշխատանքներն ավարտվել են: Փաստաթղթի ստորագրումը նախատեսվում է իրականացնել այս տարի»,- ասված է ԵՏՀ Խորհրդի նիստի արդյունքների վերաբերյալ հաղորդագրության մեջ:
Տեղեկացվել է, որ նիստի օրակարգում ընդգրկված է 33 հարց միջազգային համագործակցության, տեխնիկական, մաքսային-սակագնային կարգավորման և այլնի վերաբերյալ:

Подписание соглашения о свободной торговле между ЕАЭС и Ираном ожидается в этом году
Соглашение о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и Ираном планируется подписать до конца 2023 года.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на INTERFAX.RU, об этом сообщили в пресс-службе правительства Белоруссии.
"Работа по проекту соглашения о свободной торговле между ЕАЭС и Ираном завершена. Подписание документа планируется осуществить в этом году", - говорится в сообщении по итогам заседания Совета ЕЭК.
Сообщается, что в повестку дня заседания было включено 33 вопроса, в том числе в области международного сотрудничества, технического и таможенно-тарифного регулирования.