ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների համար նախատեսված՝ Իրանի հումանիտար բեռը Սյունիքում է
ԿԱՊԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիք հոկտեմբերի 3-ին հասել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության կողմից Հայաստան ուղարկված հումանիտար բեռը՝ նախատեսված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց համար։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ Սյունիքի մարզպետի աշխատակազմի «Ֆեյսբուք»-ի էջից։
Ըստ աղբյուրի՝ մարզկենտրոն Կապանում այն դիմավորել են Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը և Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետությւան արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:
Նշվում է, որ մոտ 60 տոննա հումանիտար օգնությամբ բեռնատարներում սնունդ է, հիգիենիկ պարագաներ, տաք ծածկոցներ, ջեռուցիչներ և այլն։

Отправленная Ираном гумпомощь вынужденным переселенцам из НК прибыла в Сюник
В Сюник 3 октября прибыл отправленный в Армению Исламской Республикой Иран гуманитарный груз, предназначенный для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на страницу аппарата губернатора Сюника в соцсети Facebook.
В Капане гуманитарный груз встретили губернатор Сюникской области Роберт Гукасян и Чрезвычайный и Полномочный посол Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани.
Отмечается, что около 60 тонн гуманитарной помощи содержит продукты питания, предметы гигиены, теплые одеяла, обогреватели и т.д.