ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների համար նախատեսված՝ Իրանի հումանիտար բեռը Սյունիքում է
ԿԱՊԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիք հոկտեմբերի 3-ին հասել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության կողմից Հայաստան ուղարկված հումանիտար բեռը՝ նախատեսված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց համար։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ Սյունիքի մարզպետի աշխատակազմի «Ֆեյսբուք»-ի էջից։
Ըստ աղբյուրի՝ մարզկենտրոն Կապանում այն դիմավորել են Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը և Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետությւան արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:
Նշվում է, որ մոտ 60 տոննա հումանիտար օգնությամբ բեռնատարներում սնունդ է, հիգիենիկ պարագաներ, տաք ծածկոցներ, ջեռուցիչներ և այլն։

Iran's humanitarian aid cargo for people forcibly displaced from Nagorno-Karabakh is in Syunik
YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. On October 3, Iran’s humanitarian aid cargo intended for people forcibly displaced from Nagorno Karabakh arrived in Syunik. "Armenpress" learned about this from the official page of Syunik governor's office on Facebook.
Syunik Governor Robert Ghukasyan and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Mehdi Sobhani welcomed the cargo in Kapan, the regional center.
It is noted that the humanitarian aid cargo, weighting 60 tons, contains food, hygiene items, warm blankets, heaters, and so on.