Իդրամը և ՎԻՎԱ հիմնադրամը՝ ԼՂ հայերին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված բնակիչների առջև ծառացած կենսական խնդիրները հաշվի առնելով՝ Իդրամ ընկերությունը որոշել է սատար կանգնել «ՎԻՎԱ - բժիշկներն ու կամավորները՝ Հայաստանին» բարեգործական հիմնադրամին, որն աջակցում է դժվարին կացության մեջ հայտնված հայրենակիցներին։ ՎԻՎԱ հիմնադրամին է փոխանցվել 5մլն դրամ։
«ՎԻՎԱ - Բժիշկներն ու Կամավորները՝ Հայաստանին» բարեգործական հիմնադրամը բազմամյա փորձ ունի արտակարգ իրավիճակներում մեր հայրենակիցներին աջակցություն ցուցաբերելու՝ կազմակերպելով բժիշկների և կամավորների գործունեությունը այն վայրերում, որտեղ դրա կարիքն ամենաշատն է զգացվում։
«Արցախահայության դեմ Ադրբեջանի կողմից սկսված ռազմական գործողությունների և դրանց հետևանքով բռնի տեղահանության արդյունքում մեր հայրենակիցների առջև կենսական խնդիրներ ու բարդ մարտահրավերներ են ծառացել։ Սա հենց այն պահն է, երբ բոլորս պիտի միավորենք մեր ջանքերը՝ հնարավորինս արդյունավետ, արագ ու կազմակերպված աջակցություն ցույց տալու համար մեր հայրենակիցներին», - նշում է Իդրամ ընկերության բաժնետեր Լալա Բախշեցյանը։
«ՎԻՎԱ - Բժիշկներն ու կամավորները՝ Հայաստանին» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Տատյանա Օգանեսյանի խոսքով՝ այսօր յուրաքանչյուրը կարող է իր լուման ներդնել մեր հայրենակիցների աջակցության գործում։ «Մտածված, տեղին ու ճիշտ կազմակերպված օգնություն ցուցաբերելն առաջնային նշանակություն ունի։ Ցավոք՝ այսչափ բարդ իրավիճակում մարդիկ հաճախ չգիտեն՝ ինչպես օգնել, ինչ անել, ինչի կարիք ունեն տեղահանված ընտանիքները, վիրավորները, զոհերի ընտանիքները։ Մենք բազմամյա փորձ ունենք արտակարգ իրավիճակներում կամավորների և բժիշկների աշխատանքը կոորդինացնելու և ճիշտ ուղղությամբ տանելու, ուստի բարձր ենք գնահատում Իդրամ ընկերության վստահությունն ու օգնությունը հենց մեր միջոցով», - ավելացնում է Տատյանա Օգանեսյանը։
Հիմնադրամը հովանավորել և աջակցության ծրագրին սատարել կարող եք նաև Դուք՝ անցնելով հղումով և ընտրելով աջակցության նախընտրելի տարբերակը։

Idram и фонд ВИВА - армянам Арцаха
Учитывая жизненные проблемы, с которыми сталкиваются вынужденно переселенные жители Арцаха, компания Idram благотворительный фонд «ВИВА – врачи и волонтеры - Армении», который поддерживает соотечественников, оказавшихся в трудной ситуации.
В фонд VIVA было перечислено 5 миллионов драмов. Благотворительный фонд «ВИВА – Врачи и волонтеры - Армении» имеет многолетний опыт оказания помощи нашим соотечественникам в чрезвычайных ситуациях, организации деятельности врачей и волонтеров в тех местах, где это наиболее необходимо.
«В результате инициированных Азербайджаном военных действий против арцахских армян и их последующей насильственной депортации наши соотечественники столкнулись с жизненно важными проблемами и сложными вызовами. Это тот момент, когда мы все должны объединить свои усилия, чтобы оказать максимально эффективную, быструю и организованную поддержку нашим соотечественникам», - говорит Лала Бахшецян, акционер.
По словам директора благотворительного фонда «ВИВА - Врачи и волонтеры - Армении» Татьяны Оганесян, сегодня каждый может вложить свою долю в поддержку наших соотечественников. «Оказание продуманной и правильно организованной помощи имеет первостепенное значение. К сожалению, в столь сложной ситуации люди зачастую не знают, как помочь, что делать, что нужно семьям переселенцев, раненым, а также семьям погибших. Мы имеем многолетний опыт координации работы волонтеров и врачей в чрезвычайных ситуациях, поэтому мы высоко ценим доверие и помощь компании Idram через наш фонд», - добавляет Татьяна Оганесян. Вы тоже можете пожертвовать средства и поддержать программу поддержки, перейдя по ссылке и выбрав предпочтительный вариант