Ադրբեջանական զորքերի` Ստեփանակերտ մտնելու լուրը իրականությանը չի համապատասխանում. Տեղեկատվական շտաբ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Համացանցում շրջանառվող լուրը, թե իբր ադրբեջանական զորք է մտել Ստեփանակերտ, իրականությանը չի համապատասխանում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Ստեփանակերտի մատույցներում սեպտեմբերի 21-ին ադրբեջանական կողմի՝ հրադադարի խախտումից հետո, իրավիճակի հետագա լարումից խուսափելու նպատակով, ռուս խաղաղապահներ են տեղակայվել քաղաքի մատույցներում՝ ներառյալ Կրկժան թաղամասում:
Խնդրում ենք տուրք չտալ խուճապային տրամադրություն ստեղծող գրառումներին, հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին:
Իրադրության և կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերի մասին Արցախի տեղեկատվական շտաբը տեղեկություններ է հաղորդում պարբերաբար», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. The reports circulating online claiming that the Azerbaijani troops have entered Stepanakert are untrue, the Nagorno-Karabakh official InfoCenter said in a statement.
“After the Azerbaijani ceasefire violation on September 21 in the outskirts of Stepanakert, Russian peacekeepers have been deployed in the outskirts of the city, including in Krkzhan district, in order to avoid further tensions. Please do not submit to comments causing panic and follow only official information. The Artsakh InfoCenter is regularly providing information about the situation and the steps taken by the government,” the InfoCenter added.