ԱԽ քարտուղարը դեսպաններին ներկայացրել է ԼՂ շփման գծի և սահմանի երկայնքով Ադրբեջանի ԶՈՒ կուտակումների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Գրիգորյանը գրել է Ֆեյսբուքի իր էջում:
«Դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին մանրամասներ եմ ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծի, ինչպես նաև Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի երկայնքով ադրբեջանական զինուժի կուտակումների վերաբերյալ: Ներկայացուցչությունների ղեկավարների ուշադրությանն եմ նաև արժանացրել Լեռնային Ղարաբաղում օրըստօրե խորացող հումանիտար ճգնաժամը»,-նշել է Գրիգորյանը:
Նա հանդիպմանը նաև ընդգծել է միջազգային գործընկերների կողմից ջանքերի գործադրման կարևորությունը՝ Ադրբեջանի հնարավոր ագրեսիան կանխելու նպատակով։

Секретарь СБ Армении сообщил главам аккредитованных в Армении дипмиссий о скоплении азербайджанских ВС
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с руководителями аккредитованных в Армении дипломатических миссий.
Как сообщает Арменпресс, об этом Григорян написал на своей странице в Facebook.
“Я представил главам дипломатических миссий подробности касательно скопления азербайджанских вооруженных сил на линии соприкосновения Нагорного Карабаха, а также вдоль армяно-азербайджанской границы. Я также обратил внимание глав представительств на гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе”, - отметил Григорян.
В ходе встречи секретарь Совбеза также подчеркнул важность усилий международных партнеров по предотвращению возможной агрессии Азербайджана.