ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու Բաքվի մեղադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած տեղեկատվությունը, թե հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 4-ին կրակել են սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այս մասին հաղորդագրություն է տարածել։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 07:20-ի սահմաններում, կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 4, ARMENPRESS. The Azerbaijani authorities have once again falsely accused the Armenian Armed Forces of opening fire at their outposts on the border, the Armenian Ministry of Defense warned Monday.
“The statement disseminated by the Ministry of Defence of Azerbaijan that allegedly on September 4, around 7:20 a.m., the units of the Armenian Armed Forces opened fire at the Azerbaijani combat outposts located in the eastern part of the border, is another disinformation,” the Armenian Ministry of Defense said in a statement posted on Facebook.