ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկությունները ԱԹՍ-ի կիրառման հետևանքով հայկական կողմում զոհերի և վիրավորների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է ադրբենական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկությունները, թե իբր Ադրբեջանի ԶՈՒ կիրառած ԱԹՍ հարվածի հետևանքով հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ։
«Ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում շրջանառվող տեղեկություններն այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի ԶՈՒ կիրառած ԱԹՍ հարվածի հետևանքով հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ, չի համապատասխանում իրականությանը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, սեպտեմբերի 1-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով զոհվել են 3 և վիրավորվել 2 զինծառայողներ. այլ կորուստների կամ տուժածների մասին տեղեկությունները կեղծիք են»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. The Azerbaijani media are spreading fake news on more Armenian casualties, the Armenian defense ministry warned Saturday.
“The information disseminated by the Azerbaijani mass media as if there are casualties and wounded on the Armenian side as a result of the UAV’s attack deployed by the Azerbaijani AF, does not correspond to reality. As we have previously stated, on September 1, three servicemen were killed in action and two were wounded in the wake of Azerbaijani provocation. Other information regarding losses or casualties is false,” the Armenian defense ministry said in a statement.