Իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է․ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ժամը 17:30-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Իրադրության փոփոխության դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հաղորդագրությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Ադրբեջանը սեպտեմբերի 1-ի վաղ առավոտից ինտենսիվ կրակ է վարել Սոթքի, ավելի ուշ նաև Նորաբակի հատվածում հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ, ականանետ, ԱԹՍ։ Ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմը հայտարարել է 4 զոհի և 1 վիրավորի մասին։

YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. The situation on the border has stabilized, the Armenian Ministry of Defense said after a day of intense gunfire from Azerbaijan.
“As of 17:30, the situation on the frontline was relatively stable,” the Defense Ministry said, adding that it would provide updates in case of any changes in the situation.
4 Armenian soldiers were killed and one was wounded when Azerbaijani armed forces opened small arms fire, and launched mortar and UAV strikes at Armenian border outposts in Gegharkunik province.