Ադրբեջանի զինված ուժերի կրակի ինտենսիվությունը նվազել է․ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի զինված ուժերի կրակի ինտենսիվությունը Սոթքի և Նորաբակի հայկական դիրքերի ուղղությամբ նվազել է։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
«Ժամը 14:15-ի դրությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի կրակի ինտենսիվությունը Սոթքի և Նորաբակի հայկական դիրքերի ուղղությամբ նվազել է: Իրադրության վերաբերյալ պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ադրբեջանը սեպտեմբերի 1-ի վաղ առավոտից ինտենսիվ կրակ է վարում Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ, ականանետ, ԱԹՍ։ Ադրբեջանական ագրեսիայի հետևքով հայկական կողմը հայտարարել է 2 զոհի և 1 վիրավորի մասին։ Ավելի ուշ ադրբեջանական զինուժը սկսել է կրակել նաև Նորաբակի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։

Интенсивность огня вооруженных сил Азербайджана снизилась. Министерство обороны
ЕРЕВАН, 1 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Интенсивность огня азербайджанских вооруженных сил в направлении армянских позиций Сотк и Норабак снизилась. Как передает «Арменпресс, сообщение об этом распространило Министерство обороны Армении.
"По состоянию на 14:15 интенсивность огня ВС Азербайджана в направлении армянских позиций Сотк и Норабак снизилась. Минобороны сделает дополнительное заявление по ситуации", - говорится в сообщении.
С раннего утра 1 сентября Азербайджан ведет интенсивный огонь по армянским позициям, расположенным в районе Сотка, используя винтовки, минометы и зенитный огонь. В результате азербайджанской агрессии армянская сторона заявила о двух жертвах и одном раненом. Позже азербайджанские вооруженные силы также начали обстреливать армянские позиции, расположенные в секторе Норабак.