ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու Բաքվի մեղադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Բաքվի մեղադրանքները հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու մասին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այդ մասին հաղորդագրություն տարածել․
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներն օգոստոսի 30-ին՝ ժամը 22:35-ի սահմաններում, կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. The Azerbaijani Ministry of Defense has again falsely accused the Armenian military of shooting at its outposts across the border in an ongoing disinformation campaign.
In a statement, the Ministry of Defense of Armenia said the Azeri defense ministry’s statement is “another disinformation.”
“The statement disseminated by the Azerbaijani MoD as if on August 30, at around 10:35 p.m. the units of the Armenian Armed Forces fired on the Azerbaijani combat outposts located in the eastern part of the frontier zone, is another disinformation,” the Armenian Ministry of Defense said in a statement.