Տավուշի մարզում վարչապետը ծանոթացել է ճանապարհաշինական աշխատանքների ընթացքին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օգոստոսի 26-ին Տավուշի մարզ այցի շրջանակում չնախատեսված կանգառներ է ունեցել մի քանի բնակավայրերում, որտեղ ծանոթացել է ճանապարհաշինական ծրագրերի ընթացքին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Կառավարությունից, վարչապետը նախ եղել է Դիտավանում, որտեղ ընթացքի մեջ են 3,1 կմ երկարությամբ ճանապարհի շինաշխատանքները: Ծրագրի իրականացման նպատակով պետական բյուջեից հատկացվել է 461 մլն դրամ: Պատասխանատուները զեկուցել են, որ աշխատանքներն ավարտին կհասցվեն առաջիկայում:
Հաջորդիվ Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացվել Իջևան-Նոյեմբերյան միջպետական ճանապարհի 6,9 կմ հատվածի շինաշխատանքները, որոնք ավարտին կհասցվեն մինչ տարեվերջ: Ծրագրի նպատակով Կառավարությունը հատկացրել է 938 մլն դրամ:
Ակնաղբյուրում արդեն իսկ ավարտին են հասցվել 2,9 կմ երկարությամբ ավտոճանապարհի կառուցման աշխատանքները: Ծրագիրը գնահատվում է 225 մլն դրամ:
Մարզկենտրոն Իջևանում վարչապետ Փաշինյանը ծանոթացել է ներքաղաքային 500 մետր ավտոճանապարհի ավարտված աշխատանքներին: Դրանք իրականացվել են սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում, ներդրվել է 80 մլն դրամ: Վարչապետը եղել է նաև Իջևանում ԿԳՄՍ-ի հետ համագործակցությամբ բացված «ԼՈՖԹ» կենտրոնում՝ ծանոթացել ստեղծված պայմաններին և վերջինիս գործունեությանը:
Հովք բնակավայրում 1,2 կմ ճանապարհահատվածում իրականացվում են տուֆապատման աշխատանքներ: Սուբվենցիոն ծրագրով իրականացվող աշխատանքները կավարտվեն առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում: Ծրագրի համար հատկացվել է 60 մլն դրամ, որի 60 տոկոսը հատկացրել է Կառավարությունը:
Գոշ բնակավայրում ևս 1400 մետր ճանապարհին իրականացվել են տուֆապատման աշխատանքներ, որոնց համար հատկացվել է 73 մլն դրամ: Սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում միջոցների 60 տոկոսը տրամադրել է Կառավարությունը:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է ճանապարհաշինական ծրագրերի շարունակական և հետևողական իրականացումը և ընդգծել որակի խիստ պահպանման անհրաժեշտությունը:

Премьер-министр в Тавушской области и ознакомился с ходом дорожно-строительных работ
Премьер-министр Никол Пашинян 26 августа в рамках визита в Тавушскую область совершил незапланированные остановки в нескольких населенных пунктах, где ознакомился с ходом реализации проектов дорожного строительства.
Как сообщилиАрменпрессв Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения, премьер-министр сначала побывал в Дитаване, где ведутся работы по строительству дороги протяженностью 3,1 км. На реализацию проекта из государственного бюджета выделено 461 млн драмов. Ответственные лица доложили, что работы будут завершены в ближайшее время.
Затем Николу Пашиняну были представлены строительные работы на участке межгосударственной дороги Иджеван-Ноемберян протяженностью 6,9 км, которые будут завершены до конца года. На реализацию проекта правительство выделило 938 млн драмов.
В Акнахбюре уже завершены работы по строительству дороги протяженностью 2,9 км. Проект оценивается в 225 млн драмов.
В областном центре Иджеван премьер-министр Пашинян ознакомился с завершенными работами по строительству 500-метровой внутригородской дороги. Работы проведены в рамках субвенционной программы, инвестировано 80 млн драмов. Премьер-министр также посетил центр “LOFT”, открытый при сотрудничестве с министерством образования, науки, культуры и спорта в Иджеване, ознакомился с созданными условиями и деятельностью последнего.
На участке дороги протяженностью 1,2 км в населенном пункте Овк ведутся работы по укладке туфа. Работы, реализуемые в рамках субвенционной программы, завершатся в течение ближайшего месяца. На проект было выделено 60 млн драмов, 60% из которых выделило правительство.
В населенном пункте Гош проведены работы по укладке туфа на дороге протяженностью 1400 метров, на что было выделено 73 млн драмов. Правительство предоставило 60% средств в рамках субвенционной программы.
Премьер-министр Пашинян отметил важность непрерывной и последовательной реализации проектов дорожного строительства и подчеркнул необходимость строгого соблюдения высокого качества.