Հինգի վիճակը ծանր է, մեկինը՝ ծայրահեղ ծանր. ԱՆ-ն՝ Շիրակում տեղի ունեցած ավտովթարից տուժածների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի մարզում օգոստոսի 14-ի գիշերը տեղի ունեցած վթարի հետևանքով Գյումրու բժշկական կենտրոն տեղափոխված 6 տուժածներից 5-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, մանրամասնելով, որ նրանցից 4-ի առողջական վիճակը ծանր է, մեկինը` ծայրահեղ ծանր:
Մեկ տուժած Գյումրու բժշկական կենտրոնից տեղափոխվել է «Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք: Բժիշկների գնահատմամբ` վերջինիս առողջական վիճակը ծանր է:
Դեպքի վայրից «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 3 տուժածի առողջական վիճակը գնահատվել է թեթև: Նրանք հետազոտվել են, ստացել են առաջին բուժօգնություն և դուրս գրվել:
Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Լանջիկ գյուղի մոտակայքում, օգոստոսի 14-ին ժամը 00:30-ի սահմաններում տեղի է ունեցել ավտովթար, ինչի հետևանքով մահացել է 11 քաղաքացի

Состояние пятерых тяжелое, одного крайне тяжелое: Минздрав о пострадавших в автокатастрофе в Шираке
В результате аварии, произошедшей в ночь на 14 августа в Ширакской области, 5 из 6 пострадавших, доставленных в Гюмрийский медицинский центр, находятся в реанимационном отделении. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает министерство здравоохранения РА, уточняя, что состояние здоровья 4 из них тяжелое, у одного - крайне тяжелое.
Один пострадавший был переведен из Гюмрийского медицинского центра в отделение реанимации "Госпиталя им. М. Гераци государственного медицинского университета Еревана". По словам врачей, состояние его здоровья тяжелое.
Состояние здоровья 3-х пострадавших, доставленных с места происшествия в медицинский центр «Астхик», оценивается как легкое. Их осмотрели, оказали первую помощь и выписали.
14 августа около 00:30 на трассе Ереван-Гюмри, недалеко от села Ланджик, произошло ДТП, в результате которого погибли 11 граждан.