1 ոսկե, 4 արծաթե մեդալ՝ Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադայում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 31-ից օգոստոսի 6-ը Բուլղարիայի Բլագոևգրադ քաղաքում կայացած 30-րդ Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադայում (International Mathematics Competition) Հայաստանի մասնակիցները նվաճել են 1 ոսկե և 4 արծաթե մեդալ:
ԿԳՄՍՆ հաղորդագրությունում ասվում է, որ ոսկե մեդալի արժանացել է Ռուբեն Համբարձումյանը, արծաթե մեդալների՝ Գագիկ Մելքումյանը, Վահագն Հովհաննիսյանը, Վահրամ Ասատրյանը (Երևանի պետական համալսարան) և Արման Ֆահրադյանը (Հայ-ռուսական համալսարան)։ Ուսանողական միջազգային օլիմպիադայի հայաստանյան թիմը ղեկավարել է Կարեն Քեռյանը: Օլիմպիական թիմը մարզել են Կարեն Քեռյանը, Վազգեն Միքայելյանը, Ալբերտ Գևորգյանը, Արման Բայրամյանը և Տիգրան Հակոբյանը:

Студенты Армении с Международной математической студенческой олимпиады привезли 1 золотую и 4 серебряные медали
Студенты Армении на XXX Международной математической студенческой олимпиаде (International Mathematics Competition), которая с 31 июля по 6 августа проходила в Благоевграде, Болгария, завоевали 1 золотую и 4 серебряные медали.
Согласно пресс-релизу Министерства ОНКС, Рубен Амбарцумян завоевал золотую медаль, Гагик Мелкумян, Ваагн Ованнисян, Ваграм Асатрян (Ереванский государственный университет) и Арман Фахрадян (Армяно-Российский университет) заслужили серебряные медали. Команду Армении на Международной студенческой олимпиаде возглавлял Карен Керян. Команду тренировали Карен Керян, Вазген Микаелян, Альберт Геворгян, Арман Байрамян и Тигран Акопян.