ՀՀ-ի և ՌԴ-ի միջև երկաթուղային կապն ապահովելու ուղղությամբ Ռուսաստանը գործադրում է բոլոր ջանքերը. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան նշել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև երկաթուղային կապն ապահովելու և աբխազական երկաթուղու բացման ուղղությամբ Ռուսաստանը գործադրում է բոլոր ջանքերը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը հայտնել է ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ:
«Մենք բոլոր ջանքերը գործադրում ենք նախանշված մասշտաբային «ճանապարհային քարտեզը» իրագործելու համար։ Դա կապված է թե՛ պետությունների ղեկավարների մակարդակով ստորագրված փաստաթղթերի, թե՛ համապատասխան հանձնաժողովների հետ, որոնք աշխատում են մեր երկրների կառավարությունների ներկայացուցիչների հովանու ներքո»,-ասել է Զախարովան։

Russia is making every effort to ensure the railway connection between Armenia and Russia. Zakharova
YEREVAN, JUNE 28, ARMENPRESS. Maria Zakharova, the official representative of the Russian Foreign Ministry, said that Russia is making every effort to ensure the railway connection between Armenia and Russia and the opening of the Abkhazian railway, ARMENPRESS reports, the official representative of the Russian Foreign Ministry announced during the weekly briefing.
"We are making every effort to implement the planned large-scale "road map". It is connected both with the documents signed at the level of the heads of state, and with the relevant commissions that work under the auspices of the representatives of the governments of our countries," said Zakharova.