Հայաստանի վարչապետն ընդունել է Եվրոպոլի գործադիր տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպոլի գործադիր տնօրեն Քեթրին դը Բոլին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանի իրավապահ մարմինների և Եվրոպոլի միջև սերտ համագործակցությունն ու դրա հետագա զարգացումը: Մասնավորապես, կարևորել է փոխգործակցությունը հանցավորության, կոռուպցիոն դրսևորումների դեմ պայքարում, տեղեկատվության փոխանակման ոլորտներում:
Քեթրին դը Բոլը գոհունակություն է հայտնել հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցության մակարդակից և վստահություն հայտնել, որ այցի ընթացքում տեղի ունեցած քննարկումները նոր մակարդակի կբարձրացնեն երկկողմ գործակցությունը:

Премьер-министр Армении принял исполнительного директора Европола
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял исполнительного директора Европола Катрин де Боль.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение, распространенное Аппаратом премьер-министра, в ходе встречи Никол Пашинян подчеркнул тесное сотрудничество между правоохранительными органами Армении и Европолом и его дальнейшее развитие. В частности - сотрудничество в сфере борьбы с преступностью, коррупцией и в сфере обмена информацией.
Катрин де Боль выразила удовлетворение уровнем сотрудничества с армянскими коллегами и выразила уверенность, что состоявшиеся в ходе визита обсуждения поднимут двустороннее сотрудничество на новый уровень.