Բանակի սպառազինության գնման պլանը չի փոխվել, պարզապես լրացուցիչ զինտեխնիկա է ձեռք բերվել․ ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բանակի սպառազինության գնման պլանը չի փոխվել, պարզապես լրացուցիչ զինտեխնիկա է ձեռք բերվել։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ ազգային ժողովի` 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով քննիչ հանձնաժողովի նիստումայս մասին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Շատ է խոսվում նրա մասին, որ իմ վարչապետ դառնալուց հետո սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ձեռքբերման պլանները փոխվել են, ձևախեղվել են և այլն։ Ո՛չ, ո՛չ մի բան չի փոխվել, պարզապես լրացուցիչ այլ տեխնիկա է ձեռք բերվել։
Բացառված է, որ որևէ մեկը հիշի դեպք, որ բանակը Կառավարության առաջ դրել է ինչ-որ խնդիր և այդ խնդիրը չի լուծվել այն պատճառով, որ փող չկա կամ Կառավարությունը ֆինանսավորում չի տալիս»,- ընդգծեց Փաշինյանը։

План закупок вооружения армии не изменился, просто приобрели дополнительную военную технику: Никол Пашинян
План закупок вооружения армии не изменился, только была приобретена дополнительная военная техника. Как сообщает «Арменпресс», об этом премьер-министр Никол Пашинян заявил на заседании следственной комиссии Национального собрания Армении по расследованию обстоятельств военных действий, развязанных 27 сентября 2020 года.
«Много говорится о том, что после того, как я стал премьер-министром, были изменены, искажены и т. д. планы приобретения вооружения и военной техники. Нет, ничего не изменилось, просто дополнительно была приобретена другая техника.
Никто не сможет вспомнить какой-либо случай, чтобы армия поставила бы перед правительством задачу, и эта задача не была бы решена, по причине того, что нет денег, или правительство не предоставило бы финансирование», - подчеркнул Пашинян.