Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները հունիսի 16-ին ժամը 00:15-00:20-ը ընկած ժամանակահատվածում, կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի հաղորդագրության մեջ:

Azerbaijan again falsely accuses Armenia of opening gunfire in ongoing disinformation campaign
YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. The Azerbaijani military is again spreading disinformation, the Armenian authorities warned Friday morning.
The Ministry of Defense of Azerbaijan has again falsely accused Armenian forces of opening fire on the border.
“The statement by the Ministry of Defense of Azerbaijan claiming that units of the Armed Forces of Armenia opened fire in between 00:15-00:20, on June 16 at Azerbaijani positions deployed in the eastern section of the border line is untrue,” the Armenian Ministry of Defense said in a statement.