ՀՀ ՆԳ նախարարը ծանոթացել է Լիտվայի ՆԳՆ Հասարակական անվտանգության ծառայության գործառույթներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լիտվա կատարած այցի շրջանակներում հունիսի 13-ին ծանոթացել է Լիտվայի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության Հասարակական անվտանգության ծառայության գործառույթներին, տեխնիկական հագեցվածությանն ու հատուկ տրանսպորտային միջոցներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից, Լիտվայի Հանրապետության Ներքին ծառայության ստորաբաժանումները 2007 թվականին վերակազմավորվել են Ներքին գործերի նախարարությանը կից Հասարակական անվտանգության ծառայության, որի հիմնական գործառույթներն են հասարակական կարգի պահպանությունը, ձերբակալվածների և դատապարտյալների ուղեկցումը, ռազմավարական պետական օբյեկտների պահպանությունը:

Глава МВД Армении ознакомился с функциями Службы общественной безопасности МВД Литвы
Делегация во главе с министром внутренних дел Армении Ваге Казаряном 13 июня в рамках визита в Литву ознакомилась с функциями, техническим оснащением и специальными автомобилями Службы общественной безопасности министерства внутренних дел Литовской Республики.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МВД Армении, в 2007 году подразделения внутренней службы Литовской Республики были реорганизованы в Службу общественной безопасности при министерстве внутренних дел, основными функциями которой являются поддержание общественного порядка, конвоирование арестованных и осужденных, охрана стратегических государственных объектов.