«FLYONE ARMENIA»-ն առաջին 5 ամիսներին տեղափոխել է 400 հազար ուղևոր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «FLYONE ARMENIA» ընկերությունը 2023 թվականի 5 ամիսներին տեղափոխել է 400 հազար ուղևոր։ «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում «FLYONE ARMENIA» ընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը նշեց, որ մոտենում են տարվա կտրվածքով 1 մլն ուղևոր տեղափոխելու նշաձողին։
«Այս 400 հազար ուղևորի փոխադրման ցուցանիշը խոսում է այն մասին, որ ուղևորները վստահում են մեր ավիաընկերությանը, իսկ դա մեզ համար ամենակարևորն է։ Մյուս կողմից սա խոսում է ավիաընկերության արդյունավետության մասին։ Նախորդ տարվա ավարտին մենք կես միլիոն ուղևորի մասին էինք խոսում, այսօր արդեն, տարին չավարտած, մենք արձանագրում ենք 400 հազար ուղևորի ցուցանիշը և պիտի ասեմ, որ ամենաակտիվ զբոսաշրջային ամիսները դեռ առջևում են։ Մենք ակնկալում ենք, որ տարվա կտրվածքով կկարողանանք հասնել մեր սահմանած նշաձողին»,-ասաց Արամ Անանյանը։

«FLYONE ARMENIA» за первые 5 месяцев года перевезла 400 000 пассажиров
Авиакомпания «FLYONE ARMENIA» за первые 5 месяцев 2023 года перевезла 400 000 пассажиров. На состоявшейся в пресс-центре «Арменпресс» пресс-конференции председатель Правления компании Арам Ананян заявил, что они приближаются к намеченному рубежу – перевезти за год 1 миллион пассажиров.
«Эта цифра – 400 000 пассажиров говорит о том, что пассажиры доверяют нашей авиакомпании, а это для нас самое главное. С другой стороны, это говорит об эффективности авиакомпании. В конце прошлого года речь шла о полумиллионе пассажиров, сегодня, еще до конца года, мы уже фиксируем цифру в 400 000 пассажиров, и надо отметить, что самые активные туристические месяцы еще впереди. Мы рассчитываем, что сможем достичь намеченного рубежа», - сказал Арам Ананян.