Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մայիսի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հյուսիսարևելյան և արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ապատեղեկատվություն է»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. The Azerbaijani Ministry of Defense has again released disinformation, the Armenian Ministry of Defense warned Tuesday morning.
In a statement, the Azerbaijani military falsely accused the Armenian forces of firing at Azerbaijani positions overnight May 29-30.
“The Ministry of Defence of Azerbaijan has spread disinformation as if the units of the [Republic of Armenia] Armed Forces opened fire against the Azerbaijani combat positions located in the northeastern and eastern parts of the border zone overnight May 29 and 30,” the Armenian Ministry of Defense said in a statement on social media.