ԱՌՖԻ ներդրումային քրաուդֆանդինգի հայկական առաջին հարթակը կներկայացվի Orion Summit 2023 գագաթնաժողովում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ներդրումային քրաուդֆանդինգի հայկական առաջին հարթակը՝ ԱՌՖԻ-ն, ինչպես նաև Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը՝ ԱՆԻՖ-ը, կներկայացվեն Orion Summit 2023 գագաթնաժողովում, որին մասնակցելու են վենչուրային ընկերությունների, խոշոր կորպորացիաների, ֆինանսական կառույցների, համալսարանների, ընտանեկան գրասենյակների ներկայացուցիչներ, ներդրողներ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Orion Summit 2023 ներդրումային գագաթնաժողովը տեղի կունենա հունիսի 19-22-ին, Նյու Յորքում:
Գագաթնաժողովի մասնակից ստարտափների ներկայացուցյիները և ներդրողները հնարավորություն կունենան հենց միջոցառման ընթացքում գրանցվել հարթակում:
«Մեր նպատակն է հայկական ՓՄՁ-ների եւ ՏՏ ստարտափ նախագծերի համար ֆինանսավորման նոր աղբյուրներ ապահովել, իսկ ներդրողներին՝ հնարավորություն ընձեռել աշխարհի ցանկացած կետից աբողջությամբ օնլայն միջավայրում ներդնել այդ նախագծերում։ Մեր հիմնական թիրախը սփյուռքի պոտենցիալը ներգրավելն է, և այստեղ Orion Summit 2023-ը լավ հնարավորություն է նաև միջազգային ներդրողների ուշադրությունը հայկական ընկերությունների վրա հրավիրելու համար»,- նշել է ԱՌՖԻ ներդրումային ընկերության տնօրեն Էդգար Էվոյանը։
ԱՌՖԻ ներդրումային քրաուդֆանդինգի հարթակի օպերատոր ԱՌՖԻ ներդրումային ընկերությունը Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների հիմնադրամի` ԱՆԻՖ-ի դուստր ընկերությունն է: Ներդրումային քրաուդֆանդինգի այս հարթակը բացառիկ հնարավորություն է տալիս ամբողջ աշխարհից ներդրումներ կատարել Հայաստանում գործող փոքր ու միջին ձեռնարկություններում, նոր ՏՏ ստարտափ նախագծերում: Ընկերությունը լիցենզավորված է ՀՀ ԿԲ կողմից:
Ընդհանուր առմամբ նախատեսվում է, որ գագաթնաժողովին հանդես կգան 40-ից ավելի հեղինակավոր բանախոսներ՝ հայաստանյան ու միջազգային առաջատար կազմակերպություններից, ներառյալ՝ ֆինանսական, տեխնոլոգիական, կրթական և այլ ընկերություններից:

ARFI, the first Armenian investment crowdfunding platform, will be presented at the Orion Summit 2023
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. The first Armenian investment crowdfunding platform, ARFI, as well as the Armenian National Interests Funds, ANIF, will be presented at the Orion Summit 2023, which will be attended by representatives of venture companies, large corporations, financial institutions, universities, family offices, and investors.
The Orion Summit 2023 investment summit will take place in New York City on June 19-22. Startup founders and investors participating in the summit will have the opportunity to register on the platform during the event. “Our goal is to provide new sources of financing for Armenian SMEs and IT startup projects and to give investors the opportunity to invest in these projects in an online environment from anywhere in the world. Our main target is to attract the potential of the diaspora, and here, Orion Summit 2023 is also a good opportunity to draw the attention of international investors to Armenian companies,” said Edgar Evoyan, CEO of ARFI Investment Company.
ARFI Investment Company, the operator of the ARFI investment crowdfunding platform, is a subsidiary company of the Armenian National Interests Funds, ANIF. This investment crowdfunding platform provides a unique opportunity to invest from all over the world in new IT startup projects and in small and medium-sized enterprises operating in Armenia. The company is licensed by the Central Bank of Armenia.
More than 40 world-class speakers will perform at the summit from leading Armenian and international companies, including financial, technological, educational and other industries. Registration to participate at the summit is available through the official website. Orion Summit 2023 will last four days. The summit will include meetings and discussions about innovations and investments, visits to Covenant Venture Capital, One World Trade Center, the Harvard Club, and the Jacobs Technion-Cornell Institute at Cornell Tech.