Փաշինյանը Մոսկվայում ծաղիկներ խոնարհեց Անհայտ զինվորի գերեզմանին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՊՀ մի շարք երկրների առաջնորդների հետ ծաղիկներ է խոնարհել Անհայտ զինվորի գերեզմանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, մինչ այդ Հայաստանի վարչապետը Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի և Ուզբեկստանի ղեկավարների հետ Կարմիր հրապարակում դիտել է տոնական քայլերթը։
Փաշինյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով աշխատանքային այցով Մոսկվայում է՝ ներկա գտնվելու մայիսի 9-ի Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակին նվիրված միջոցառումներին:

В Москве Пашинян возложил цветы к Могиле Неизвестного солдата
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным и лидерами ряда стран СНГ возложил цветы к могиле Неизвестного солдата.
Как передает Арменпресс, до этого премьер-министр Армении вместе с руководителями России, Беларуси, Казахстана, Киргизии, Таджикистана, Туркменистана и Узбекистана смотрел праздничное шествие на Красной площади.
По приглашению президента РФ Владимира Путина Пашинян находится в Москве с рабочим визитом для участия в мероприятиях, посвященных Победе в Великой Отечественной войне 9 мая.