2023-ի առաջին եռամսյակում Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների թիվն աճել է 35 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Համաձայն ՀՀ Զբոսաշրջության կոմիտե տրամադրած տեղեկատվության՝ 2023 թվականի հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում Հայաստան եկած զբոսաշրջիկների թիվը կազմել է մոտ 450 հազար մարդ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, սա առավել քան 35 տոկոսով ավել է 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ։
«Այս տարվա մարտ ամսին Հայաստան է այցելել մոտ 160 հազար զբոսաշրջիկ՝ նախորդ տարվա շուրջ 84 հազար հոգու համեմատ։ Սա լավագույն ցուցանիշն է մարտ ամսվա համար։
Զբոսաշրջության այցելությունների քանակով առաջին եռյակը շարունակում են մնալ Ռուսաստանը, Վրաստանը և Իրանը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

In the first quarter of 2023, the number of tourists visiting Armenia increased by 35 percent
YEREVAN, APRIL 7, ARMENPRESS. According to the information provided by the Tourism Committee of Armenia, the number of tourists who came to Armenia in January-March 2023 was about 450 thousand people. ARMENPRESS reports, this is more than 35 percent more compared to the same period of 2019.
"About 160,000 tourists visited Armenia in March of this year, compared to 84,000 people last year. This is the best indicator for the month of March.
Russia, Georgia and Iran continue to be the top three countries in terms of the number of visiting tourist," the message states.