Հայաստանում կին ժամկետային զինծառայողների համար զորամաս են կառուցում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է կանանց գնդի և ժամկետային ծառայող կանանց ուսումնական կենտրոնի համար նախատեսված N զորամասի տարածք, շրջել տարածքում, տեղում ծանոթացել շենքային պայմաններին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
ՊՆ կապիտալ շինարարության և անձնակազմի բնակավորման վարչության պետը նախարար Պապիկյանին զեկուցել է զորամասի շենք-շինությունների սեյսմակայունությանը, ինչպես նաև վերակառուցման և նորոգման ենթակա շինությունների վերաբերյալ մանրամասներ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կառուցապատման աշխատանքների նախագծի ու կատարման ժամկետների վերաբերյալ տվել է համապատասխան հանձնարարականներ:
Պաշտպանության նախարարությունն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ քննարկումներ են ընթանում Հայաստանում կանանց համար կամավոր ժամկետային զինծառայություն անցնելու հնարավորությունների ստեղծման շուրջ։

В Армении строят воинскую часть для женщин– военнослужащих срочной службы
Министр обороны РА Сурен Папикян посетил территорию N-й воинской части, предназначенной для женского полка и учебного центра женщин-срочниц, совершил поездку по местности, на месте ознакомился с ходом строительства.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Минобороны РА.
Начальник управления капитального строительства и размещения личного состава Минобороны доложил министру Папикяну о сейсмостойкости зданий и сооружений воинской части, а также подробностях о зданиях, подлежащих реконструкции и ремонту.
Глава оборонного ведомства дал соответствующие указания относительно проекта и сроков реализации строительных работ.
Ранее Минобороны сообщило, что ведутся обсуждения по созданию возможности для женщин проходить добровольную военную службу в Армении.