ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության տարածած լուրը կրակոցների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության տարածած հաղորդագրությունը, թե Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակել են հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
«Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մարտի 20-ին ժամը 02:50-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,-ասված է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Armenia denies accusation from Azerbaijan on opening fire
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS. Armenia denied on Monday Azerbaijan’s latest accusations on opening gunfire on the border.
In a statement, the Ministry of Defense of Armenia said that the Azerbaijani State Border Service’s accusations are false.
“The statement released by the Azerbaijani State Border Service claiming that units of the Armed Forces of Armenia opened fire around 02:30, March 20 in the direction of Azerbaijani outposts deployed in the south-eastern section of the Armenian-Azerbaijani borderline is untrue,” the statement said.