Fly Arna-ն մեկնարկում է ուղիղ թռիչքները դեպի Բաղդադ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը մեկնարկում է ուղիղ չվերթները դեպի Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ավիաընկերության տարածած հաղորդագրությունից, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի եւ Բաղդադի միջազգային օդանավակայանի միջեւ շաբաթական երկու չվերթ կիրականացվի:
Չվացուցակ դեպի Բաղդադի միջազգային օդանավակայան, ուժի մեջ է 2023 թվականի ապրիլի 22-ից (բոլորը տեղական ժամանակով).
Չվերթ
Մեկնում
Ժամ
Ժամանում
Օդանավ.
Հաճախականություն
G6201
Երեւան
14:10
Բաղդադ
15:20
A320
Չորեքշաբթի/Շաբաթ
G6202
16:10
19:10
«Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող հանդիսանալով եւ սպասարկելով ավանդական ուղղությունները՝ Fly Arna միաժամանակ ձգտում է Հայաստանի համար բացել նոր շուկաներ՝ նպաստելով ինչպես զբոսաշրջության, այնպես եւ առեւտրա-տնտեսական կապերի զարգացմանը:
Հասանելի արժեքներով Երեւան-Բաղդադ-Երեւան կանոնավոր չվերթի գործարկումը մեծապես կնպաստի դեպի Հայաստան նոր զբոսաշրջային հոսքերի ավելացմանը: Շաբաթական երկու անգամ իրականացվող չվերթները նաեւ Իրաքի հայ համայնքին թույլ կտան հայրենիքի հետ կապն էլ ավելի կայուն եւ ընդգրկուն դարձնել՝ նրանց առաջարկելով դեպի Հայաստան ավելի հարմարավետ եւ հասանելի ճամփորդելու հնարավորություն», - ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:

«Fly Arna» запускает прямые рейсы в Багдад
Национальный авиаперевозчик Армении «Fly Arna», совместное предприятие Фонда государственных интересов Армении (ANIF) и группы Air Arabia, запускает прямые рейсы в столицу Ирака, Багдад.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение авиакомпании, полеты будут выполняться два раза в неделю из международного аэропорта «Звартноц» в Международный аэропорт Багдада.
Расписание полетов в Багдад действует до 22 апреля 2023 г. (по местному времени). С расписанием на арм. языке можно ознакомиться по адресу: armenpress.am/arm/news/1106142/
«Являясь национальным авиаперевозчиком Армении и обслуживая традиционные направления, «Fly Arna» стремится открывать новые для Армении рынки, способствуя развитию как туризма, так и торгово-экономических связей.
Открытие регулярного рейса Ереван-Багдад-Ереван по доступным ценам во многом будет способствовать увеличению новых турпотоков в Армению. Полеты, совершаемые два раза в неделю, также позволят армянской общине Ирака сделать связь с Родиной более стабильной и всеобъемлющей, предоставив им комфортную и доступную возможность поездок в Армению», - заметила пресс-секретарь компании Гаяне Антонян.