ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 452-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված հանցավոր արարքի կատարման մեջ հիմնավոր կասկածի հիմքով։ Նախաձեռնված է քրեական վարույթ, պարզվում են հանգամանքները։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրեց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության հաղորդմամբ՝ մարտի 11-ի ժամը 21:00-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Կոտայքի գումարտակի ծառայողները Աբովյան-Երևան ավտոճանապարհին նկատել են «Մերսեդես» մեքենա, որի վարորդը մեքենան վարել է անկանոն:
«Երևանի Հյուսիսային ավտոկայանի մոտակայքում «Մերսեդեսի» վարորդը չի ենթարկվել պարեկների բարձրախոսով հնչեցրած «կանգ առ» օրինական պահանջին և շարունակել է մեքենան անկանոն վարել:
Պարեկները հետապնդել են նրան, ինչի ընթացքում ևս մի քանի անգամ հնչեցրել են «կանգ առ» օրինական պահանջ: Երևանի Ծարավ Աղբյուրի փողոցում մեքենան հարկադրաբար կանգնեցվել է: Վարորդը հնչեցրել է սպառնալիքներ և դիմել փախուստի: Շարունակելով հետապնդումը՝ պարեկները նույն փողոցում կրկին հարկադրաբար կանգնեցրել են մեքենան:

Экс-депутат НС РА Геворг Петросян арестован
Арестован бывший депутат НС РА Геворг Петросян — на основании обоснованного подозрения в совершении преступного деяния, предусмотренного ч. 3 ст. 452 УК РА. Начато уголовное производство, выясняются обстоятельства.
Об этом Арменпресс сообщил советник Генерального прокурора РА Гор Абрамян.
11 марта около 21:00 часов сотрудники Котайкской патрульной службы МВД на автодороге Абовян-Ереван заметили автомобиль "Мерседес", водитель которого управлял машиной беспорядочно.
«В районе Северного автовокзала Еревана водитель «Мерседеса» не подчинился законному требованию патрульных через громкоговоритель остановиться и продолжал управлять машиной хаотично.
Патрульные преследовали его, повторяя несколько раз требование «остановиться». Автомобиль был принудительно остановлен на улице Царав Ахпюр в Ереване. Водитель выкрикнул угрозы и убежал. Продолжая преследование, патрульные снова принудительно остановили машину на той же улице.