Արթիկում ավտոտնակներից մեկում հայտնաբերվել են երիտասարդ տղայի և աղջկա դիեր. նշանակվել է համալիր փորձաքննություն
ԳՅՈՒՄՐԻ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արթիկում 26-ամյա երիտասարդի և 18-ամյա աղջկա մահվան փաստով քրեական վարույթ է հարուցվել։ Նշանակվել է համալիր փորձաքննություն։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին դատախազությունից։ Քրեական վարույթը հարուցվել է 155-րդ հոդվածի առաջին մասով (Սպանություն)։ «Արմենպրես»-ի տեղեկություններով՝ որպես նախնական վարկած քննարկվում է գազի արտահոսքը։
Փետրվարի 24-ին Շիրակի մարզում՝ Արթիկ քաղաքի ավտոտնակներից մեկում հայտնաբերվել են երիտասարդ տղայի և աղջկա դիեր։ Ժամը 18:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչություն, միաժամանակ՝ ՆԳՆ Փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արթիկ քաղաքի Շինարարների փողոցում գտնվող ավտոտնակի ներսում կան քաղաքացիներ, որոնք չեն արձագանքում դռան թակոցին և հեռախոսազանգերին:
Մինչ հրշեջների՝ կանչի վայր հասնելն, ավտոտնակի դուռը տեղի ուժերով բացել և կայանված «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի հետևի նստատեղին հայտնաբերել են տղամարդու, իսկ ավտոմեքենայի կողքին՝ գետնին, աղջկա դի: Մահացածները Շիրակի մարզի բնակիչներ են` 26-ամյա Սարգիս Ա.-ն և 18-ամյա Ազատուհի Հ.-ն:
Սարգիս Ա.-ն աշխատում էր ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում:

В Артике в гараже найдены трупы мужчины и девушки. Назначена комплексная экспертиза
В Артике возбуждено уголовное дело по факту гибели 26-летнего мужчины и 18-летней девушки. Назначено комплексное обследование.
Об этом Арменпресс сообщили в прокуратуре.
Уголовное дело возбуждено по части первой статьи 155 (Убийство). Как предварительная версия, рассматривается утечка газа.
24 февраля в одном из гаражей города Артик Ширакской области были обнаружены тела мужчины и девушки. Около 18:00 часов вШиракскоеобластное управление полиции МВД РА, одновременно в Национальный центр кризисного управления 9-11 Спасательной службы МВД, поступило сообщение о том, что в гараже, расположенном по улице Шинарарнери в городе Артик, находятся граждане, которые не реагируют на стук в дверь и телефонные звонки.
До прибытия спасателей местными силами открыли дверь гаража и на заднем сиденье припаркованного автомобиля «Мерседес» обнаружили мужчину, а на земле рядом с автомобилем — тело девушки. Погибшие – жители Ширакской области: 26-летний Саргис А. и 18-летняя Азатуи Х.
Саргис А. работал в пенитенциарном учреждении "Артик" уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции РА.