Սպահանում տեղի կունենա համահավաք՝ ի աջակցություն շրջափակված Արցախի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպահանի Հայոց թեմի առաջնորդ գերաշնորհ տեր Սիփան եպս. Քեչեչյանի նախաձեռնությամբ և գլխավորությամբ փետրվարի 24-ին տեղի կունենա ժողովրդական համահավաք՝ ի զորակցություն Արցախի: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Սպահանի Հայոց թեմի առաջնորդարանի տարածած հաղորդագրությունից:
«Դեկտեմբերի 12-ից փակ է Արցախն ու Հայաստանն իրար կապող միակ ճանապարհը, կյանքի ճանապարհը` Բերձորի միջանցքը: Որպես բնապահպաններ ներկայացող, բայց իրականում Ադրբեջանի Հանրապետության իշխանությունների կողմից հավաքագրված և գործուղված մի խումբ ադրբեջանցիներ, այդ թվում՝ այդ երկրի հատուկ ծառայությունների և բանակի սպաներ, ավելի քան երկու ամիս շրջափակել են 120 հազար մեր հայրենակից արցախցիներին՝ իրենց հայրենիքում: Առ այդ, Սպահանի Հայոց Թեմի Թեմակալ Առաջնորդ գերաշնորհ տեր Սրբան եպս. Քեչեչյանի նախաձեռնությամբ և գլխավորությամբ, ի զորակցություն Արցախին ու արցախահայութեանը, փետրվարի 24-ի առավոտյան 11:00-ին կկազմակերպվի ժողովրդական համահավաք Նոր Ջուղայի Սուրբ Ամենափրկիչ Վանքում, «Արծվաբույն Արցախը կարող ենք փրկել միասնականությամբ և հավատարմությամբ» կարգախոսով»,-նշված է հաղորդագրության մեջ՞

В Исфагане состоится митинг в поддержку Арцаха
По инициативе и под руководством настоятеля Армянской епархии Исфагана епископа Сипана Кечечяна 24 февраля состоится народный митинг в поддержку Арцаха. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение, распространенное Армянской епархией Исфагана.
«С 12 декабря закрыта единственная дорога, соединяющая Арцах и Армению, дорога жизни - Бердзорский коридор. Группа азербайджанцев, выдающих себя за экологов, а на самом деле завербованных и направленных властями Азербайджанской Республики, в том числе и офицеров спецслужб страны и армии, более двух месяцев держит в окружении 120 000 наших соотечественников на их родине. Исходя из чего, по инициативе и под руководством епископа Армянской епархии Исфагана Сипана Кечечяна, 24 февраля в 11:00 в соборе Святого Спасителя Нор Джуги состоится митинг под девизом «Мы можем спасти Арцах единством и верностью», - говорится в сообщении епархии.