Հայաստանը ցամաքային սահմանով կրկին մարդասիրական բեռ է ուղարկել Թուրքիա
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանը ցամաքային սահմանով մարդասիրական նոր բեռ է ուղարկել Թուրքիա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
Հայաստանը շարունակում է մարդասիրական օգնություն ուղարկել երկրաշարժից տուժած շրջաններ։ «Երեկ ուշ երեկոյան մարդասիրական օգնության երկրորդ խմբաքանակով բեռնված բեռնատարները Մարգարայի կամրջով հատել են հայ-թուրքական սահմանը»,- գրել է Հունանյանը։
Հայաստանը ցամաքային սահմանով ևս մեկ հումանիտար օգնություն էր ուղարկել Թուրքիա փետրվարի 11-ին:
Փետրվարի 15-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը մեկնում է Թուրքիա, որտեղ հանդիպում կունենա այդ երկրի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ: Միրզոյանն Ադըյաման քաղաքում կհանդիպի որոնողափրկարարական աշխատանքներ իրականացնող հայ փրկարարների հետ:

Армения через сухопутную границу направила в Турцию еще одну партию гуманитарной помощи
Армения через сухопутную границу направила в Турцию еще одну партию гуманитарной помощи. Как передает «Арменпресс», об этом в своем микроблоге в Twitter написал пресс-секретарь МИД РА Ваан Унанян.
Армения продолжает направлять гуманитарную помощь в пострадавшие от землетрясения районы. «Вчера поздно вечером грузовые машины со второй партией гуманитарной помощи пересекли армяно-турецкую границу по мосту Маргара», - написал Унанян.
Армения 11 февраля через сухопутную границу отправила в Турцию первую партию гуманитарной помощи.
15 февраля министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян выедет в Турцию, где проведет встречу с министром иностранных дел этой страны Мевлютом Чавушоглу. Мирзоян также встретится с армянскими спасателями, проводящими поисково-спасательные работы в городе Адыяман.