ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Լատվիայի նորանշանակ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը փետրվարի 14-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Էդիտե Մեդնեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Անվտանգության խորհրդի տարածած հաղորդագրությունից, Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին և մաղթել հաջողություններ ու բեղմնավոր աշխատանք: Նա կարևորել է Հայաստան-Լատվիա երկկողմ համագործակցության զարգացումը:
Դեսպանն ընդգծել է, որ երկու երկրների բազմոլորտ հարաբերություններն ունեն զարգացման լավ հնարավորություն և վստահեցրել, որ նպաստելու է այդ հնարավորությունների ի կատար ածմանը:

Секретарь Совета безопасности Армении принял новоназначенного посла Латвии
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 14 февраля принял новоназначенного посла Латвийской Республики в Республике Армения Эдите Медне.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата Совета безопасности, Армен Григорян поздравил новоназначенного посла и пожелал ей успехов и плодотворной работы. Он подчеркнул важность развития двустороннего сотрудничества между Арменией и Латвией.
Посол подчеркнул, что многосекторальные отношения двух стран имеют хорошие возможности для развития и заверил, что будет способствовать реализации этих возможностей.