ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Լատվիայի նորանշանակ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը փետրվարի 14-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Էդիտե Մեդնեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Անվտանգության խորհրդի տարածած հաղորդագրությունից, Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին և մաղթել հաջողություններ ու բեղմնավոր աշխատանք: Նա կարևորել է Հայաստան-Լատվիա երկկողմ համագործակցության զարգացումը:
Դեսպանն ընդգծել է, որ երկու երկրների բազմոլորտ հարաբերություններն ունեն զարգացման լավ հնարավորություն և վստահեցրել, որ նպաստելու է այդ հնարավորությունների ի կատար ածմանը:

Secretary of Security Council of Armenia receives newly appointed Ambassador of Latvia
YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS. On February 14, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan received the newly appointed Ambassador of the Republic of Latvia to the Republic of Armenia Edite Medne.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Security Council, Armen Grigoryan congratulated the newly appointed Ambassador and wished success and fruitful work. He attached importance to the development of bilateral cooperation between Armenia and Latvia.
The Ambassador emphasized that the multi-sector relations of the two countries have a good potential for development and assured that she will contribute to the realization of these opportunities.