ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Քերոբյանը ելույթ կունենա World Government Summit-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը փետրվարի 13-ից 15-ը Դուբայում կմասնակցի խոշորագույն World Government Summit-ին և ելույթ կունենա Agility, Innovation, and the Government Renewal Challenge սեսիայում, որը նվիրված է աշխարհում առաջացող ճգնաժամերի պայմաններում կառավարությունների կողմից ճկունության դրսևորմանն ու նորարարությանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նախարարը տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Դուբայում փետրվարի 13-ից 15-ը մասնակցում եմ խոշորագույն World Government Summit-ին։ Ելույթ կունենամ Agility, Innovation, and the Government Renewal Challenge սեսիայում։
Նախարարական այս սեսիան նվիրված է աշխարհում առաջացող ճգնաժամերի պայմաններում կառավարությունների կողմից ճկունության դրսևորմանն ու նորարարությանը։
Սեսիայի ընթացքում կքննարկվեն կառավարությունների քաղաքական աջակցության մշակմանը և ներկա պայմաններում կառավարությունների գործունեության ճկունությանն ու նորարար մոտեցումների կիրառմանը վերաբերող հարցեր»,- նշել է Վահան Քերոբյանը։

Министр экономики РА Керобян выступит на Всемирном правительственном саммите
Министр экономики РА Ваан Керобян с 13 по 15 февраля в Дубае примет участие в крупнейшем Всемирном правительственном саммите (World Government Summit - WGS) и выступит на сессии Agility, Innovation, and the Government Renewal Challenge, посвященной проявлению гибкости и инноваций со стороны правительств в условиях возникающих в мире кризисов.
Как передает Арменпресс, об этом министр сообщил на своей странице в Facebook.
«В Дубае с 13 по 15 февраля я участвую в крупнейшем Всемирном правительственном саммите. Выступлю на конференции Agility, Innovation, and the Government Renewal Challenge.
Эта Министерская сессия посвящена проявлению гибкости и инновациям со стороны правительств в условиях возникающих в мире кризисов.
В ходе сессии WGS будут обсуждены вопросы, касающиеся разработки политической поддержки правительств и гибкости деятельности правительств в нынешних условиях и применения инновационных подходов", - отметил Ваан Керобян.