«Ազգային-ժողովրդավարական բևեռ» կուսակցությունը հերթական ակցիան անցկացրեց Գյումրիում
ԳՅՈՒՄՐԻ,29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ազգային-ժողովրդավարական բևեռ» կուսակցությունը հերթական ակցիան է անցկացրել Գյումրիում:Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ի թղթակիցը, հունվարի 29-ին «Բևեռ»-ը երրորդ անգամ նախաձեռնեց «Շրջափակում` հանուն ապաշրջափակման» խորագրով հավաք: Սրանով, ըստ նախաձեռնողների, նպատակ ունեն ճնշում գործադրել ռուսական կողմի վրա՝ Բերձորի (Լաչինի) միջանցքը ապաշրջափակելու և փակված միջանցքի հարցը միջազգային հանրության ուշադրության կենտրոնում պահելու համար: Ի տարբերություն նախորդ հավաքների՝ այս անգամ հավաքի մասնակիցները բավական քիչ էին ու հավաքվել էին «Մայր Հայաստան» հուշահամալիրի մոտ՝ չշարժվելով դեպի ռազմաբազա:
Կոչերից ու ելույթներից հետո նախաձեռնողները որոշեցին գնալ քննարկելու հետագա քայլերը:
Հիշեցնենք, որ նման ակցիա «Ազգային ժողովրդավարական բևեռն» անցկացրել էր նաև հունվարի 8 -ին՝ փորձելով փակել Գյումրիում դեպի ռազմաբազա տանող հատվածը, սակայն ոստիկանության աշխատակիցները ցուցարարներին բերման ենթարկեցին հավաքների մասին օրենքը խախտելու և ոստիկանների օրինական պահանջներին չենթարկվելու հիմքով: Նույն հիմքով չեղարկվեց նաև հունվարի 15-ին նախատեսված ակցիան:

Партия «Национал-демократический полюс» провела очередную акцию в Гюмри.
Как сообщает корреспондент Арменпресс, 29 января НДП "Бевер" в третий раз инициировала акцию "Блокада ради деблокады". Тем самым, по словам инициаторов, они преследуют цель оказать давление на российскую сторону, чтобы разблокировать Бердзорский (Лачинский) коридор и вывести вопрос о закрытом коридоре в центр внимания международного сообщества.
В отличие от предыдущих сходов, в этот раз участников было немного, и они собрались возле мемориального комплекса «Мать Армения», не продвигаясь в сторону воинской части.
После лозунгов и выступлений инициаторы решили обсудить дальнейшие шаги.
Напомним, что «Национал-демократический полюс» также провел аналогичную акцию 8 января, пытаясь перекрыть участок, ведущий к военной базе в Гюмри, но сотрудники полиции задержали демонстрантов на основании нарушения закона о собраниях и неподчинения законным требованиям. полиции. На этом же основании была отменена и акция, запланированная на 15 января.