Կառավարությունը մոտ 115 մլն դրամ կհատկացնի Լաչինի միջանցքի փակումից հետո Հայաստանում ապաստանած արցախցիների համար
ԵՐԵՎԱՆ,12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը 114 850 900 ՀՀ դրամ կհատկացնի 2022 թ. դեկտեմբերի 12-ից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Հայաստանի Հանարապետությունում գտնվող Լեռնային Ղարաբաղի 1100 քաղաքացիներից 506-ի կեցությունը և սնունդը ապահովելու նպատակով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ըստ Կառավարության հիմնավորման՝ արցախցիները հյուրընկալվել են Երևան քաղաքի և Գորիս համայնքի 17 հյուրանոցներում: 96 միլիոն դրամը կհատկացվի Սյունիքի մարզպետարանին՝ հյուրանոցների ծախսերի փոխհատուցման համար, իսկ 18 միլիոնը՝ Երևանի քաղաքապետարանին։

Правительство выделит около 115 млн драмов для арцахцев, оставшихся в Армении после закрытия Лачинского коридора
Правительство Армении для обеспечения проживания и питания 506 из 1100 граждан Нагорного Карабаха, находящихся в Республике Армения вследствие блокировки Лачинского коридора с 12 декабря на 2022 года, выделит 114 850 900 драмов.
Как передает «Арменпресс», согласно обоснованию правительства, арцахцы проживают в 17 гостиницах Еревана и Гориса. 96 млн драмов будет выделено администрации Сюника на возмещение расходов гостиниц, 18 млн - мэрии Еревана.